صدایی که حس زندگی می‌دهد
رویدادهای جانتک:
8 نکته مهم که در هنگام خرید چرخ خیاطی باید به آن توجه کرد

8 نکته مهم که در هنگام خرید چرخ خیاطی باید به آن توجه کرد

در صورتی که قصد خرید چرخ خیاطی مناسب برای استفاده شخصی خودتان یا نصب در کارخانه و کارگاه صنعتی را دارید، باید حتما به چند نکته مهم برای خرید چرخ خیاطی توجه داشته باشید. بسیار دیده شده است که افراد صرفا اقدام به خرید یک چرخ خیاطی معمولی می‌کنند، اما بعدا از اینکه از چرخ خیاطی استفاده می‌کنند، متوجه می‌شوند که چرخ خیاطی قادر به رفع نیازهای آن‌ها نیست. بنابراین، در صورت نیاز به خرید هر نوع چرخ خیاطی نو و دست دوم، به نکات زیر توجه داشته باشید.

1. تناسب چرخ خیاطی با نیازهای افراد

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که باید از خودتان جهت خرید چرخ خیاطی بپرسید، این است که به چه نوع چرخ خیاطی نیاز دارید؟ آیا شما مبتدی هستید یا پیشرفته؟ این مهم‌ترین موضوعی است که باید قبل از خرید چرخ خیاطی و تعیین بودجه، اندازه و گزینه‌های دوخت به آن توجه داشته باشید.

2. تعیین بودجه

قیمت چرخ‌های خیاطی طبق عواملی که توضیح دادیم، تعیین می‌شود. بنابراین، طبیعی است که شاهد تفاوت قیمت چرخ‌های خیاطی باشیم. اگر بودجه محدودی دارید، بهتر است که به سراغ چرخ خیاطی ساده بروید و فکر خرید چرخ خیاطی پیشرفته را از ذهن خودتان دور کنید. یک چرخ خیاطی خوب باید بتواند سال‌ها نیاز شما را برطرف کند. از این رو بهتر است که با توجه به بودجه خودتان بهترین چرخ خیاطی را انتخاب کنید تا از هر گونه ناامیدی جلوگیری نمایید. فراموش نکنید که حتی اگر بودجه بسیار محدودی دارید، ممکن است انتخاب یک دستگاه پلاستیکی ارزان ایده خوبی نباشد. چون این دستگاه‌ها دوام بسیار کمی دارند و با کیفیت پایین در دسترس هستند.

3. تناسب پروژه با عملکرد چرخ خیاطی

چرخ خیاطی باید متناسب با نوع هدف شما انتخاب شود. خرید یک چرخ خیاطی ارزان و سبک برای دوخت پرده‌های سنگین و لباس‌های ضخیم فایده‌ای ندارد. قبل از خرید چرخ خیاطی باید دقت کنید که ضخیم‌ترین پارچه‌ای که استفاده می‌کنید، چقدر است. پارچه‌های ضخیم و سنگین نیاز به چرخ خیاطی‌های حرفه ای‌تر و سنگین‌تر نیز دارند. پس هر چقدر دستگاه قوی‌تر باشد، می‌تواند برای دوخت پارچه‌های ضخیم و سنگین‌تر نیز استفاده شود.

تناسب چرخ خیاطی با نیازهای افراد

4. چرخ خیاطی مناسب مبتدی ها

چرخ خیاطی مناسب افراد مبتدی یک چرخ خیاطی ساده است که نیاز به دوخت‌های اولیه ساده دارد. با این حال نمی‌توان برای تمامی افراد مبتدی نیز یک نوع چرخ خیاطی خاص را پیشنهاد کرد. بهتر است که قبل از خرید چرخ خیاطی خانگی مطمئن شوید که چه نوع پارچه‌هایی را قرار است بدوزید. در این صورت حتی پس از تمام شدن دوره‌های آموزشی خودتان می‌توانید از دستگاه استفاده کنید.

5. تعداد دفعات استفاده از چرخ خیاطی

اگر به تازگی وارد کار خیاطی شده‌اید، ممکن است تعداد دفعات کمی از این دستگاه استفاده کنید. اما حس کنجکاوی و نیاز به تجربه کاری بیشتر باعث می‌شود تا علاقه بیشتری به استفاده از چرخ‌های خیاطی به دفعات زیاد داشته باشید. بنابراین، بسیار مهم است که از همان ابتدا مشخص کنید که در حال حاضر و در آینده چقدر از چرخ خیاطی استفاده می‌کنید.

اگر جزء افرادی هستید که ممکن است فقط گه گاهی به سراغ چرخ خیاطی بروید و برای ترمیم لباس‌ها، کمی گلدوزی و قلاب دوزی از آن استفاده کنید، سرمایه گذاری روی یک دستگاه گران قیمت فایده‌ای ندارد. اما اگر هر روز حجم زیادی لباس و پارچه می‌دوزید، باید به سراغ چرخ خیاطی باکیفیت و با بدنه محکم فلزی بروید.

6. میزان سر و صدای چرخ خیاطی

حتی اگر بهترین مارک چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز را بخرید، باز هم ممکن کمی سر و صدا از آن بشوید. بسیاری از مردم به این ویژگی چرخ خیاطی دقت نمی‌کنند؛ اما اگر در نهایت با یک دستگاه پر سر و صدا مواجه شدید، احتمالا کلافه و ناراحت خواهید شد. اکثر افراد در اوقات فراغت خود وقت خیاطی دارند و نباید با خیاطی آرامش خانه و محیط را بهم بزنند. پس در هنگام خرید چرخ خیاطی کامپیوتری جدید یا چرخ خیاطی دستی مطمئن شوید که سر و صدا و نویز زیادی توسط دستگاه تولید نمی‌شود.

7. تعداد دوخت‌های دردسر در چرخ خیاطی

چرخ‌های خیاطی موجود در بازار دارای تنوع زیادی هستند. بعضی از چرخ‌های خیاطی دارای حدود 10 گزینه دوخت و برخی دیگر دارای 300 نوع دوخت مختلف هستند. تعیین کنید که به چه تعداد دوخت نیاز دارید و حتما عرض و طول‌های دوخت و سبک‌های آن را مورد بررسی قرار دهید. وقتی دستگاهی با صدها گزینه دوخت مختلف که شامل اشکال و طرح‌های مختلف هستند را خریداری می‌کنید، باید هزینه زیادی را پرداخت کنید؛ اما قبل از خرید از خودتان بپرسید که آیا واقعا از همه آن‌ها استفاده می‌کنید؟ حتی افراد حرفه‌ای نیز به ندرت بیش از 32 مدل دوخت را مورد استفاده قرار می‌دهند.

8. برند چرخ خیاطی و گارانتی آن

نکته آخری که باید برای خرید چرخ خیاطی صنعتی و خانگی به آن توجه کنید، برند تولید کننده این چرخ‌های خیاطی است. همه ما می‌دانیم که برندهای مختلفی از این چرخ‌های خیاطی در بازار موجودند که محصولات باکیفیتی را به بازار عرضه کرده‌اند. برند جانتک یکی از بهترین برندها است که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش نیز هست.

معرفی شرکت تولید کننده چرخ خیاطی جانتک

معرفی شرکت تولید کننده چرخ خیاطی جانتک

در میان برندهای معروف و معتبر تولید کننده چرخ خیاطی در ایران و جهان، برند جانتک با اقتدار اقدام به تولید چرخ‌های خیاطی کرده است که نه تنها از بسیاری از محصولات موجود در بازار بهتر هستند، بلکه دارای آپشن‌ها و وجه تمایزات ویژه‌ای نیز می‌باشند. شرکت تولید کننده چرخ خیاطی جانتک از دل یک خانواده قدیمی در حوزه تولید لوازم خانگی به نام خانواده منزوی تشکیل شده است. هدف فعالیت این شرکت از سال 1397 تا کنون تولید چرخ‌های خیاطی مدرن و جدید بوده و هست تا بتواند نیازهای بازار ایران را به چرخ‌های خیاطی باکیفیت برطرف کند.

شرکت تولید کننده چرخ خیاطی جانتک از آخرین فناوری روز برای تولید محصولات مورد نیاز برای صنایع دوخت و دوز و نساجی در جهان استفاده می‌کند. این شرکت برای اجرای تحقیقات بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی خود دارای تیم متخصص و باتجربه‌ای است. اهداف این شرکت در سطح ملی و بین المللی قابل تحقق است. به ویژه اینکه این شرکت در حال شناسایی و پاسخگویی سریع به نیازهای مختلف مردم برای رسیدن به یک آینده روشن است.

سخن پایانی

اهمیت استفاده از چرخ خیاطی مناسب، در نظر گرفتن نکات ایمنی و همچنین نحوه انتخاب بهترین چرخ خیاطی برای استفاده خانگی و صنعتی باعث شد تا این مقاله را به توضیح تمامی جزئیات چرخ‌های خیاطی بپردازیم. انواع چرخ خیاطی هوشمند و دستی با امکانات پیشرفته خودشان می‌توانند برای صنایع نساجی مورد استفاده قرار گیرند و عملکرد مناسبی را از خود نشان دهند. نگهداری از چرخ‌های خیاطی و تعویض به موقع قطعات مانند سوزن و تسمه چرخ خیاطی از جمله نکات ایمنی برای استفاده از این دستگاه‌ها است. علاوه بر این شناخت تجهیزات مختلف به کار رفته در چرخ خیاطی میان دوز، راسته دوز و چرخ‌های خیاطی خانگی برای تعمیر به موقع و اصولی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *